Аудіо

Подкасти

FM-радіо „Незалежність”, передача „Постаті” (30.06.2007) за участі Мирослава Трофимука та Степана Трохимчука, ведуча Наталя Сук, присвячена Конституції 1710 року та особі і творчій спадщині гетьмана Пилипа Орлика, яка частково републікована у виданні вибраних творів Пилипа Орлика „Конституція, маніфести та літературна спадщина (Упорядкування і примітки Мирослава Трофимука і Валерія Шевчука, Київ, 2006).

Перша українська конституція: інтерв’ю із М.Трофимуком (28.11.2010) /Польське радіо для закордону. Інтерв’ю підготував Назар Олійник.

Союз Мазепи і Карла XII: інтерв’ю із М.Трофимуком (20.06.2009) /Польське радіо для закордону. Інтерв’ю підготував Назар Олійник.

Геостратегічна головоломка Гетьманщини: інтерв’ю із М.Трофимуком (13.06.2009) /Польське радіо для закордону. Інтерв’ю підготував Назар Олійник.

Пилип Орлик – державотворець і поет: інтерв’ю із М.Трофимуком (28.07.2007), присвячене, зокрема, книзі „Пилип Орлик. Конституція, маніфести та літературна спадщина. Вибрані твори. /Упорядкування і примітки Мирослава Трофимука і Валерія Шевчука. – К.: 2006. /Польське радіо для закордону. Інтерв’ю підготував Роман Марчинський.

Аудіоматеріали із Міжнародної наукової конференції „Dziedzictwo kulturowe Wielkiego Ksiestwa Litewskiego. W 440 rocznice Unii Lubelskiej”, Люблін, 25 – 26 червня 2009: участь у дискусіях.

Мирослав Трофимук-молодший
“Vона в місті”

Деякі треки сотворені мною ще в далеклму 2008 році і об’єднані однією тематикою…назвімо це альбомом, або аудіо оповіданням, новелою, нотно-вербальною зарисовкою почуттів, спробою передати стан моєї душі в період зима-весна 2008-го.

 

 

АЙКТРОНЕР_ІНФРАЧЕРВОНЕ СОНЦЕ

Цей сет сформувався цілком спонтанно.
До нього увійшли старі, та нові композиції, найстаріша датована 2006м роком, найновіша 2010м.
Усі треки об’єднує одна характеристика – голоси.
Деякі люди, чиї голоси ви почуєте в цьому сеті існують зараз в іншому життєвому спектрі, в невидимому для людського ока спектрі, тому цей сет, також подяка їм за їхнє світло, незалежно від діапазону, та частоти мерехтіння.
Далі, подяка всім тим, чиї голоси увійшли до сету і тим, хто себе в ньому не почує, але чиї голоси я чую постійно вживу.
І особлива подяка двом архітекторам, котрі мене назвали.

 

 

АЙКТРОНЕР_ЗОНА

Ще в 2006 році я запланував собі зробити кілька міксів на уривки з фільму Андрія Тарковського “Сталкер”. В той час задум залишився на рівні кількох нарізок з фільму і декількох демок, які, проте, так і не об’єдналися в якусь певну сукупність…
Йшли роки, писалися нові композиції і я забув про цей задум…відклав його до кращих часів…
Шість років по тому мені пощастило потрапити на презентацію нової книги Оксани Забужко “З мапи книг і людей”, яка відбувалася на міжнародному літературному фестивалі Meridian Czernowitz у місті Чернівці. Письменниця зачитала уривок про свої враження від Києва, в день аварії на ЧАЕС. Уривок вразив мене дуже сильно…врешті почала вимальовуватися певна картина. Я згадав про свій задум, так, наче він не міг бути втілений до появи цієї книги, цих спогадів, цих роздумів і коментарів письменниці.
Композиції, які увійшли до альбому “ЗОНА” датовані різними роками, деякі вміщені в оригінальному варіанті, вони не потребували жодних змін, більшість, проте, були зведені наново і адаптовані до текстів. Саме текст став тим тематичним стержнем, якого не вистачало для втілення ідеї раніше, текст дав розуміння багатьох аспектів, свідками котрих я та моє покоління особисто не були, проте які дуже тісно пов’язані з нашим, так званим, “чорнобильським поколінням”.
Кожна композиція несе в собі смислове навантаження з відсилкою до її назви. Кожен твір – це маленька новела, замальовка, з безлічі образів, спогадів, розповідей, роздумів, цитатоколаж звуків природи, звуків міста, імпровізації на тему роботи дозиметра, стукоту серця, гуркоту поїздів, на яких люди масово покидали Київ і парафрази ключових топосів пов’язаних із аварією на ЧАЕС.
Філософсофське тло альбому, проте, не обмежується суто “чорнобильською” тематикою. Інспірований ідеями Оксани Забужко, я старався зробити акцент на деяких глобальних та зовсім дрібних проблемах, з якими людство вже стикнулося…