3

АЙКТРОНЕР_ЗОНА

Ще в 2006 році я запланував собі зробити кілька міксів на уривки з фільму Андрія Тарковського “Сталкер”. В той час задум залишився на рівні кількох нарізок з фільму і декількох демок, які, проте, так і не об’єдналися в якусь певну сукупність…
Йшли роки, писалися нові композиції і я забув про цей задум…відклав його до кращих часів…
Шість років по тому мені пощастило потрапити на презентацію нової книги Оксани Забужко “З мапи книг і людей”, яка відбувалася на міжнародному літературному фестивалі Meridian Czernowitz у місті Чернівці. Письменниця зачитала уривок про свої враження від Києва, в день аварії на ЧАЕС. Уривок вразив мене дуже сильно…врешті почала вимальовуватися певна картина. Я згадав про свій задум, так, наче він не міг бути втілений до появи цієї книги, цих спогадів, цих роздумів і коментарів письменниці.
Композиції, які увійшли до альбому “ЗОНА” датовані різними роками, деякі вміщені в оригінальному варіанті, вони не потребували жодних змін, більшість, проте, були зведені наново і адаптовані до текстів. Саме текст став тим тематичним стержнем, якого не вистачало для втілення ідеї раніше, текст дав розуміння багатьох аспектів, свідками котрих я та моє покоління особисто не були, проте які дуже тісно пов’язані з нашим, так званим, “чорнобильським поколінням”.
Кожна композиція несе в собі смислове навантаження з відсилкою до її назви. Кожен твір – це маленька новела, замальовка, з безлічі образів, спогадів, розповідей, роздумів, цитатоколаж звуків природи, звуків міста, імпровізації на тему роботи дозиметра, стукоту серця, гуркоту поїздів, на яких люди масово покидали Київ і парафрази ключових топосів пов’язаних із аварією на ЧАЕС.
Філософсофське тло альбому, проте, не обмежується суто “чорнобильською” тематикою. Інспірований ідеями Оксани Забужко, я старався зробити акцент на деяких глобальних та зовсім дрібних проблемах, з якими людство вже стикнулося…

Композиція “Прип’ять” презентувалася в 2013 році на фестивалі електро-акустичної музики Vox Electronica.


Мирослав Трофимук - молодший

aliae operae

Зона – реліз

_DSC_0476_1

Весни розспіваної князь. Слово про Антонича: Статті, есе, спогади, листи, поезії/ Упоряд. М. М. Ільницький, Р. М. Лубківський; Передм. Л. М. Новиченка. – Львів: Каменяр, 1989. – 430 с., 17 арк іл.

_DSC_0485_1

С. Трофимук. Революційна поезія Західної України 1917 – 1939. – Львів: Вид-во Львівського ун-ту, 1970. – 245 с.

_DSC_0486_1

Степан Трофимук. Олександр Гаврилюк. Літературний портрет. – К.: „Дніпро” 1968. – 94 с.

_DSC_0481_1

Степан Трофимук. Поезія возз’єднаного краю: літературно-критичний нарис. – К.: Радянський письменник, 1966.

_DSC_0483_1

С.М.Трофимук. Творчість Степана Тудора. – К.: Вид-во АН УРСР, 1963.

_IMAG0122_1

Крушельницький Антін. Буденний хліб. Рубають ліс. / Упор. вст. ст. і прим. С.М.Трофимука. Львів, 1960.

_DSC_0490_1

Василь Бобинський. Вибране. / Упор. вст. ст. і прим. С.М.Трофимука. – К.: Держвидав художньої літератури, 1960.

_DSC_0489_1

Ярослав Галан. Гори димлять: повість. /Пер. з польськ. Степана Трофимука. – К.:Держвидав художньої літератури, 1959

_DSC_0494_1

Революційні поети Західної України: антологія. /Упоряд., вст . ст. і примітки С.М.Трофимука – К.: Рад. письменник, 1958 (Серія Бібліотека поета).

_IMAG0110_1

Трофимук С. Розвиток революційної літератури в Західній Україні 1920 – 1939 рр. – К.: Держлітвидав України, 1957.

_DSC_0492_1

Ярослав Галан. Гори димлять: повість. /Пер. з польськ. Степана Трофимука. – К.: Рад. письменник, 1956.